Послуги зі складання кухні обійдуться в середньому 100 грн. У цьому матеріалі ми вам розповімо як самостійно можна зібрати стандартну кухню на прикладі однієї нижньої секції. Відразу слід зазначити що збірка і установка кухні є одним з найскладніших видів складання, так як вимагає такі операції як свердління, робота перфоратором для навішування секцій, робота електролобзиком, нанесення силікону, підрізування секцій під комунікації, нанесення силікону, сантехнічні роботи, регулювання великої кількості фасадів.
Ми покажемо процес складання тільки нижній секції так як збірка верхніх і кутових секцій відбувається аналогічно.
Необхідний інструмент для збірки секції: викрутка, молоток, ніж. Для установки всієї кухні вам потрібен буде лобзик для підрізування і врізки мийки, шуруповерт щоб робота була швидше, перфоратор щоб можна було виконати отвори для навісів верхніх секцій.
інструмент для збірки кухні
Розпакувати упаковку легше канцелярським ножем. Необхідно проявити обережність оскільки не рідко при поспіху «майстра» ріжуть і деталі меблів. Не слід розпаковувати всі секції відразу, а в міру складання кожної секції, так як можна легко переплутати деталі. Саму упаковку слід підстелити де проводитиметься збірка. Це збереже і збирається меблі і паркет від подряпин.
розпакування кухонних меблів
Знайдіть схему зборки. Кожна деталь і гвинтик на схемі має своє позначення. Вивчіть її. Розкладіть деталі і знайдіть відповідність кожної на схемі.
деталі кухонних меблів
Фурнітуру і все саморзи складіть окремо. Втрачений гвинт може не тільки проткнути ногу але і подряпати деталі кухні.
Відразу набиваємо опори.
Найчастіше використовують регульовані опори, тоді їх монтують вже коду секція повністю зібрана.
кухонні опора
Тепер на боковини прикручуємо монтажні планки від петель і напрямні від висувних ящиків. Важливо не плутати сторони фурнітури. У напрямних саморізи повинні бути повністю втоплені, в іншому випадку вони будуть заважати переміщенню ролика при відкриванні.
Складання секцій здійснюється як правило конфермат, які дублюються шкантами. Іноді замість конфермат використовують мініфікс. Зрідка корпусу кухні збираються тільки шкантами і клеєм.
Вставте конфермат у відповідні отвори.
З’єднуємо деталі згідно схеми. Важливо не плутати верх і низ деталі, лицьову і задню сторону. Вставляємо і закручуємо до упору конфермат. Капелюшок повинна якомога більше бути втоплена, в іншому випадку вона буде причин не щільного з’єднання готових секцій між собою. Капелюшок заважатиме.
Закручувати можна як конфірматним ключем, так і шуруповертом із шестигранною насадкою для конфермат, але при цьому на шуруповетре виставити потрібно силу затякі щоб не зірвати різьбу. Поки конструкція повністю не зібрана намагайтеся тримати з’єднані деталі між собою під прямим кутом, так як деталі в місцях кріплення можуть бути виламані.
Між з’єднаними деталями не повинно бути зазорів і щоб вони не мали виступів в місцях з’єднання.
Інструкція зі складання кухонних меблів
Кріпимо цоколь шкантами і клеєм.
Тепер, коли всі сторони з’єднані необхідно прикріпити задню стінку з ДВП. Однією з функцій задньої стінки є додачу жорсткості конструкції. Для того щоб секція стояла рівно необхідно встановити правильну діагональ секції або простіше сказати-надати секції прямі кути між сполученими деталями.
діагональ мебеліНеобходімо рулеткою заміряти довжину обох діагоналей секції. Вони повинні бути рівними.
Для надійності кріплення задньої стінки найкраще проводити не цвяхами, які передбачені виробником а саморізами 4 * 16.
Іноді вона складається з двох частин, які з’єднуються між собою сполучною планкою.
Корпус секції готовий
Тепер збираємо так само на шкантах шухляда. Слідкуйте щоб шканти ні втоплений занадто глибоко.
Все ящика кути так само повинні бути прямими.
Так само виставляємо діагональ і кріпимо дно ящика. Іноді воно просто вставляється в паз, тоді перевіряти діагональ немає необхідності.
Прикручуємо напрямні з боку дна саморізами. Ролик повинен бути з задньої частини ящика.
Прикручуємо ручку. Ящик готов.
Вставляємо його в напрямні.
При правильному монтажі він вільно висувається і фасад щільно і рівно прилягає.
Прикручуємо меблеві петлі. У розкритому положенні він повинен бути чітко перпендикулярно фасаду.
Прикручуємо до монтажній планці, яку ми вже раніше прикріпили до однієї зі сторін секції.
регулюємо фасад по висоті, глибині і рівню.
По торцях стільниці, кріпимо торцеву планку. Перед її кріпленням рекомендується обробити край силіконом. В іншому випадку при попаданні води стільниця може взбухнуть.
Коли всі секції зібрані вони з’єднуються між собою
збірка кухні закінчена
Об авторе