Збірка шафи-купе професійними збирачами буде коштувати від 350 грн. Даний матеріал допоможе вам самостійно зібрати шафу без поширених помилок новачків. Як зібрати шафа-купе, інструкція по збірці шафи-купе.
1. При розпакуванні шафи будьте обережні, щоб не пошкодити ножем деталі самого шафи. Так само пам’ятайте, що в одній з упаковок можуть бути тендітні, скляні двері шафи-купе. Саму упаковку рекомендуємо підкласти на підлогу, де буде здійснюватися збірка шафи.
2. Шафа-купе збирається безпосередньо там, де буде стояти. Так як шафа збирається в горизонтальному положенні, приготуйте досить простору.
3. Знайдіть інструкцію і уважно її вивчіть. Всю фурнітуру (саморізи, конфірмати.) Складіть окремо в коробку, щоб не розгубити. Навіть найменший саморіз, який потрапить між деталями шафи може легко їх подряпати.
4. Розпакуйте всі деталі, розкладіть їх, щоб знайти їх в інструкції по збірці. Кожна деталь і навіть саморіз має своє позначення. Дуже важливо не плутати їх. Деталі можуть відрізнятися лише двома отворами.
5. Спочатку збираємо підставу шафи. За допомогою Конфірмат прикручуємо дві планки. Іноді збірка здійснюється меблевими куточками.
6. Кріпимо опори-цвяхи. Такі ж опори ми кріпимо по дві на кожну стійку. Вони легко вдавлюються рукою без молотка.
7. Шафа збирається в лежачому положенні, однак переконайтесь, що висота стелі дозволить підняти його в зібраному стані, щоб кути шафи не вперлися в стелю. Якщо шафа буде впритул до стелі, його потрібно збирати в стоячому положенні.
Кріпимо середню стійку Конфірмат з нижньої сторони підстави. Важливо не переплутати верх і низ стійки, а так само лицьову сторону і задню.
Це не рідкісна помилка через яку майже зібраний шафа доводиться розбирати і збирати заново в правильному положенні. Поки до шафи не прикріплена задня стінка, вже з’єднані деталі потрібно тримати відносно один одного під прямим кутом. В іншому випадку деталі можуть бути зруйновані в місцях з’єднання.
8.
Кріпимо боковини. Кріпимо на низ по дві опори-цвяхи.
9. Конфірмат кріпимо кришку шафи. Якщо шафа йде впритул до стелі і збирається стоячи, у вас не завжди є можливість вставити і закрутити зверху конфирмат. В такому випадку кришка шафи кріпиться зсередини меблевими куточками.
Добре затягуйте кріплення, щоб меду сполучаються деталями не було зазору. Однак, занадто велика старанність приведе до зриву різьблення.
Тепер, коли основні елементи шафи зібрані, його необхідно перевернути задньою частиною шафи вгору, щоб прикріпити задню стінку ДВП.
10. Перед кріпленням задньої стінки потрібно виставити діагональ таким чином, щоб всі кути шафи мали 90 градусів. Для цього рулеткою необхідно виміряти відстань між протилежними кутами шафи, як вказано на схемі. Відстань між протилежними діагоналями має бути однаковим. Слідкуйте, щоб виміри були зняті з тих же кутів, що і протилежні сторони, так як іноді плутають внутрішні і зовнішні кути. В іншому випадку шафа буде стояти криво і розсувні дверей не будуть щільно закриватися.
11. Тепер можна кріпити задню стінку. Стінка служить не тільки для запобігання попадання пилу в шафу, дизайну і зручності, але вона ще додає жорсткість шафі. Тому її потрібно надійно і правильно закріпити. Для її кріплення виробники передбачають цвяхи, але таке кріплення не надійно, так як з часом цвяхи вилазять і стінка відходить. Можна дублювати цвяхи через 15-10 см. Саморізами. Але краще кріпити стеку саморізами або будівельним степлером довгими, розжареними скобами. Особливо степлер зручний якщо задня стека складається з декількох частин щоб цвяхи або саморізи не виходили повз торця деталі до якої відбувається кріплення.
Поставте шафа вертикально.
12. Тепер можна вставити полки і трубу для вішалок. Полиці можуть кріпитися як Конфірмат, так і полицетримач або меблевими куточками.
. Для кріплення труби зверху відступите 5-7 см. Досить, щоб можна було повісити вішалку.
14. Виробляємо монтаж направляючих розсувної системи. Спочатку необхідно просвердлити верхню і нижню напрямну свердлом по краях і посередині свердлом діаметром 4 мм. Напрямна повинна кріпитися врівень бічних стійок. Легше, якщо рейки буде притримувати помічник. Якщо ви зміцнюєте самостійно, легше спочатку кріпити саморезом посередині, а потім по краях.
15. Нижню напрямну досить просвердлити тільки по краях, але додатково зняти фаску свердлом більшого діаметра щоб кріпильний шуруп був втоплений. Перед установкою нижньої напрямної необхідно вставити стопори, один в одну колію іншої в іншу, відповідно до кількості розсувних дверей. Нижню напрямну кріпимо саморізами тільки після установки дверей.
Установка дверей шафи-купе
16. Спочатку встановлюємо двері, які будуть їздити на задній колії. Спершу заводимо верхню частину дверей, піднімаємо до упору, а потім вставляємо нижній ролик. Так як нижній ролик з пружиною, його потрібно втиснути, після чого він легко вставиться в нижню колію. Встановивши всі двері, можна кріпити саморізами нижню напрямну. Попередньо потрібно її встановити з таким відступом від краю, щоб двері стояли рівно.
17. Після установки дверей необхідно їх відрегулювати шестигранним ключем в нижній частині дверей через отвір. У закритому положенні двері не дожна мати зазору між стінкою.
пильовик
18. В останню чергу знімаємо захисну плівку з профілю і наклеюємо ущільнювальну щітку. Рекомендується не торкатися руками в місцях кріплення ущільнювача, так як залишений жир з рук є причиною поганого його приклеювання.
Успіхів!
Об авторе